Wat kan ik zelf doen?
Doe zelf de testwoon ik veilig
Burgemeester Ewald van Vliet van Lansingerland, de Regionaal Commandant van Brandweer Rotterdam-Rijnmond Elie van Strien, Frans Weterings directeur woningcorporatie 3B Wonen Interpolis geven op 15 maart het officiële startsein van de campagne Veiligheid Voorop. Deze campagne is er op gericht om het veiligheidsbewustzijn van bewoners te verhogen. Ook moet hiermee de brandveiligheid in woningen verbeteren.

De Woningcheck Brandveiligheid
De Woningcheck Brandveiligheid staat centraal in deze campagne: de brandweer komt bij de mensen thuis op bezoek en geeft tips over hoe zij de brandveiligheid in hun woning kunnen verbeteren. Als er nog geen rookmelder aanwezig is, hangt de brandweer deze op. Dankzij nauwe samenwerking met woningcorporatie 3B Wonen kan de brandweer de Woningcheck Brandveiligheid aanbieden aan alle huurders van 3B Wonen. De rookmelders die tijdens de Woningcheck wordt opgehangen worden aangeboden door 3B Wonen. De start van de Woningcheck vindt plaatst in de Bernhardstraat te Bleiswijk. De Brandweer is bij deze intensieve aanpak van voorlichting altijd op zoek naar samenwerkingsverbanden om dit te realiseren. De Brandweer komt ook in Zwartewaal, Portland en is voornemens 50 hotspots in Rijnmond. Interpolis is bij deze regiobrede uitrol een grote partner.
Website, twitter en informatienummer
Speciaal voor de campagne is een informatienummer in het leven geroepen: 0900 8387. Op dit nummer kunnen alle inwoners van Rijnmond vragen stellen aan de brandweer over hun eigen brandveiligheid. Ook kan men met vragen terecht over de Woningcheck Brandveiligheid. Ook de website www.veiligheid-voorop.nl is informatie te vinden over de Woningcheck en tips over hoe men de brandveiligheid in eigen woning kan verbeteren. De brandweer is ook te volgen op twitter:veiligvoorop.
Deel deze pagina: